Returns and Refunds

 

İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

 

İade Politikamız

 

Viola&Vesper’dan sipariş ettiğiniz bir ürünü size tesliminden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Giyilmiş, yıkanmış veya hasarlanmış ürünleri iade etmek mümkün değildir. 

 

İade sürecini başlatmak için info@viola-vesper.com adresine bir e-posta göndererek hangi ürünün iadesini istediğinizi bize bildirebilirsiniz. İade talebiniz kabul edilirse size iade talimatlarını ve iade adresini içeren bir e-posta göndereceğiz. Uluslararası teslimatların iadesinde kargo ücreti Müşteri tarafından karşılanacaktır. 

 

İadesi talep edilen ürünü teslim alıp inceledikten sonra geri ödemenin onaylanıp onaylanmadığını size bildireceğiz. Geri ödemenin onaylandığı durumda ödeme, siparişinizi tamamlarken kullandığınız ödeme yöntemine göre yapılır. Bankanızın geri ödemeyi işleme almasının biraz zaman alabileceğini ve bu sürece Viola&Vesper’ın hiçbir şekilde müdahale edemeyeceğini lütfen unutmayın.

 

Ürün iade ve değişim süreciyle ilgili sorularınız için bize her zaman info@viola-vesper.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İadelerin kabulü için şartlarımız aşağıdaki gibidir:

 

İade etmek istediğiniz ürün kullanılmamış ve yıkanmamış olmalıdır. Ürün iadesi orijinal paketlemesi bozulmadan Viola&Vesper’ın size bildirdiği adrese yapılmalıdır. 

 

Orijinal paketlemesi bozulmuş veya zedelenmiş ürünlerin iadesi mümkün değildir. Zedelenmiş bir ürünün Viola&Vesper’a iade edilmek istenmesi halinde iade edilmek istenen ürün Müşteri’ye tekrar gönderilecek ve bu işlemden doğan ekstra kargo ücretlerini müşteri yüklenecektir.

 

Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarların iade esnasında hasarsız bir şekilde Viola&Vesper’a gönderimi gerekmektedir. Aksi halde iade kabul edilmeyecektir. 

 

Kişiselleştirilmiş, sınırlı sayıda üretilmiş veya sipariş üzerine üretilen özel ürünler iade edilemez.

 

Giyilmiş, yıkanmış veya üzerinde işlem yapılmış tekstil ürünleri iade alınmayacaktır. Ayakkabı iadesi söz konusu ise dışarıda giyilmediğinden ve orijinal kutusu ile iade edildiğinden emin olunmalıdır. Bu şartlar sağlanmadığı takdirde iade kabul edilmeyecektir. 

 

Ürünün özelliği gereği ürün iadeye uygun değilse veya ürünün tekrar satışı olanaksız hale gelecek ise bu ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 

Yeni yıl, Sevgililer Günü, Babalar/Anneler Günü gibi özel günler, hafta ve etkinlikler için üretilen ürünlerin iadesi mümkün değildir. Özel ithalata konu ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

 

İç çamaşırların, çorapların, yüzme/plaj kıyafetleri ve mayoların hijyenik nedenlerle iadesi kabul edilmemektedir. 

 

Buna ek olarak, maalesef indirimli/kampanyalı ürünlerin ve hediye kartıyla oluşturulan siparişlerin iadelerini kabul edemiyoruz.

 

Ürün Değişimi

 

Ürün değişimi talebinizin ürün ile birlikte tarafımıza ulaşmasını müteakiben ürün ve talebiniz incelenecek, uygun görüldüğü ve stok elverdiği takdirde değişim yapılarak yeni ürün 10 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. 

 

Ürün değişimi ancak aynı model ürünün farklı renkleri veya ölçüleri ile gerçekleştirilebilir. Ürünün farklı bir ürün ile değişimi mümkün değildir.

 

Hasarlı / Yanlış Ürünler

 

Lütfen ürünleri siparişinizi teslim almadan kargo firması görevlisi önünde kontrol ediniz. Kusurlu, yanlış, hasarlı veya paketi zarar görmüş ürünleri teslim almayınız ve kargo şirketi görevlisine bu durumu bildirerek tutanak tutulmasını sağlayınız. Böyle bir durum söz konusu olursa, sorunu çözebilmemiz için bizimle lütfen info@viola-vesper.com e-posta adresi üzerinden vakit kaybetmeden iletişime geçin.